• Ukraine, Poland, Israel, Russia
  • 380638474247Viber, Telegram
  • Online 12/7 08:00 - 20:00

Як створити кращий дизайн для упаковки і етикетки

заказать дизайн логотипа, упаковки, этикетки 55645

«Зустрічають по одягу…»

Дизайн упаковки (package design) — ключовий елемент в брендінгу споживчих товарів. Він дозволяє товарам виділитися на полиці, привернути увагу і мотивувати покупця до придбання в умовах високого рівня конкуренції на ринку. У свою чергу, дизайн етикетки — один з етапів створення упаковки.

Він часто пов’язаний з розробкою оригінальної форми упаковки — формоутворенням. У ряді категорій, як, наприклад, міцні спиртні напої, успіх бренду залежить від цілісності дизайн-концепції, втіленої в етикетці та формі пляшки.

У сфері споживчих товарів упаковка є невід’ємною частиною бренду — це головний ідентифікатор, який робить товар бажаним. Можна виділити кілька стадій взаємодії або «спілкування» упаковки зі споживачем, а також кілька основних функцій, які вона при цьому виконує:

1) «Залучення»
Кожен сучасний покупець, прийшовши в магазин, виявляється під атакою величезної кількості інформації — навколо нього полки з найрізноманітнішими упаковок, різних виробників, форм, розмірів і кольорів. З огляду на, що список покупок зазвичай буває немаленьким, на вибір кожної позиції ми витрачаємо від декількох секунд до кількох хвилин. Саме тому мить контакту покупця з новим брендом буває досить коротким. І тільки в тому випадку, коли дизайн упаковки помітний в середовищі безлічі конкурентів, можна говорити про виконання першої функції — виділитися, привернути увагу, викликати інтерес.

2) «Знайомство»
Після того, як увага прикута, і товар виявився в руках покупця, настає стадія знайомства з продуктом. З огляду на наявність десятків конкурентів на полицях — вона теж не буде тривалою. Тому наступне завдання — максимально коротко, ясно і структуровано донести до споживача найбільш важливу інформацію про бренд і продукт. Ця інформація може носити емоційний і функціональний характер. Так, дизайн упаковки і його окремі складові (логотип, ілюстрації, зображення продукту, колірне, шрифтове і композиційне рішення) оцінюються споживачем швидше з емоційної точки зору, з їх допомогою можна
передати цільові асоціації бренду. Наприклад, дизайн упаковки молочного продукту або мінеральної води найчастіше експлуатує відчуття природності і екологічності, а дизайн етикетки коньяку відображає статусність і традиції.
«Функціональна» частина упаковки — це дані, які покупець аналізує на раціональному рівні. Це інформація про виробника, місце і дату виробництва, термін зберігання, наявності консервантів, кількості калорій і т.д.
Незважаючи на технічний характер даної інформації, її подача також може істотно впливати на враження від знайомства з брендом. Тому розробка дизайну упаковки завжди має на увазі таку верстку, при якій на перший план виходить інформація, значима для споживача і формує позитивний імідж бренду.
Відповідно, друга функція упаковки на стадії знайомства — бути інформативною і формувати позитивний імідж бренду.
виробництва, термін зберігання, наявності консервантів, кількості калорій і т.д.

3) «Діалог»
У разі, якщо знайомство виявилося вдалим і споживач здійснив покупку — починається третя стадія взаємодії, яку умовно можна позначити як «діалог». Найчастіше, вже після покупки ми починаємо розглядати продукт більш детально: помічаємо нові деталі дизайну, уважніше читаємо тексти, вникаємо в їхній зміст. Коли дизайн упаковки побудований з урахуванням цієї стадії — на ній часто можна знайти цікаві деталі, непомітні з першого погляду; будь-які тексти і факти,
розкривають легенду бренду. Саме ці деталі дозволяють бренду будувати діалог зі споживачем.
Функція, яскраво виражена на даній стадії — спілкуватися зі споживачем, розкриваючи цікаві деталі.

4) «Розпізнавання»
Нарешті, якщо дизайн упаковки виконаний грамотно, і бренду вдалося вибудувати діалог зі споживачем, здобувши його симпатії — актуальною стає стадія повторної покупки.
Якщо на першій стадії спілкування зі споживачем унікальність важлива для залучення уваги, то для здійснення повторної покупки унікальність і впізнаваність упаковки набувають ще більшого значення. Тут під унікальністю ми маємо на увазі: а) наявність незвичайних авторських знахідок в дизайні; б) відхід від усталених категоріальних стереотипів і можливість диференціації від конкурентів.
е деталі.
Таким чином, завершальна функція дизайну упаковки — демонструвати індивідуальність і бути впізнаваною.
На закінчення відзначимо, що перераховані особливості — лише верхівка айсберга. Всі премудрості цього процесу розкриваються лише при роботі над конкретним завданням, адже робота дизайнера те саме що робота стиліста, що створює унікальний образ, який відображає індивідуальність власника і приковує погляди.

Дизайн етикетки можна назвати окремим жанром всередині такого напрямку як створення упаковки. Якщо розробка дизайну упаковки передбачає можливість роботи з усією її поверхнею, то у випадку з дизайном етикетки — креативні можливості часто бувають обмежені її розмірами. Для того, щоб навіть при цих обмеженнях діалог зі споживачем був максимально інформативним, дизайнери пропонують унікальні форми упаковок і розробляють оригінальні вирубки етикеток.

Ще один спосіб зробити дизайн етикетки оригінальним — нанести його на незвичайний матеріал. Важливо тільки пам’ятати про те, що його вибір повинен бути продиктований не тільки критерієм унікальності, але і ступенем відповідності концепції бренду.
 

Приклади упаковки створені дизайн — студією Галкіна Сергія

Call Now Button